Používate prehliadač Internet Explorer 6, ktorý už nie je podporovaný
X
Internet Explorer 6 bol vydaný v roku 2001 a jeho posledná verzia vyšla v roku 2004. Prehliadač nepodporuje najnovšie štandardy a preto je možné, že sa Vám stránka nezobrazí správne. Používanie tohto prehliadača je aj z hľadiska Vašej bezpečnosti na internete nežiadúce.

Doporučujeme Vám nainštalovať si niektorý z moderných prehliadačov: FirefoxFirefox Google ChromeGoogle Chrome Internet ExplorerInternet Explorer OperaOpera SafariSafari
Uvedenými odkazmi sa dostanete na stránku, kde si môžete stiahnuť daný prehliadač v najnovšej verzii.

Kto stvoril vesmír? Boh?


Zamyslenie sa nad tvrdením. "Boh stvoril vesmír".


1. čo je zložitejšie vesmír, alebo ten kto stvoril vesmír?


2. čo je zložitejšie? Auto alebo človek ktorý postavil auto?
Auto človek vie postaviť, ale zatial sa človeku nepodarilo postaviť
čo i len jedinú živú bunku.


3. živá bytosť ktorá stvorila vesmír musí byť podstatne zložitejšia ako vesmír.


4. človek nedokáže vytvoriť žiadnu ani najmenšiu časticu hmoty tohto vesmíru a ty tvrdíš že existuje niekto, kto dokáže vytvoriť celý vesmír. (človek dokáže spracovať a meniť len už vytvorenú hmotu a energiu)


5. napriek tomu tvrdíš že niekto ako Boh mohol vzniknúť z ničoho a ešte tomu veríš. Zdá sa ti to rozumné?


6. vo vesmíre neexistuje nič, čo by mohlo vzniknúť z ničoho. Ak si si nevšimol, tak veci sa len tak neobjavujú a ani len tak nemiznú.


7. z toho jasne vypláva že vesmír tu musel byť večne, rsp jeho hmota a častice, lebo to je v skutočnosti vesmír. ani jediný kúsok hmoty z ktorej sa skladá vesmír nikdy nevznikne z ničoho a nikdy nezmizne. Množstvo hmoty vo vesmíre je preto stále a nemenné. Nieje možné ju nijak vytvárať ani ničiť, len meniť jej vlastnosti zmenou hustoty a rýchlosti, ale samotná hmota nikdy nemizne ani nevzniká.


8. Ak by aj tento vesmír stvoil nejaký Boh, mohol to len urobiť preskupením už existujúcej hmoty.
Ale Boh
mohol vzniknúť len evolúciou vo vesmíre. Je totiž známe, že zložité veci (zoskupenia hmoty) vznikajú len dlhou evolúciou alebo inteligentnou snahou.


Z toho vypláva, že ak by aj tento vesmír stvoril nejaký Boh, tak aj on mohol vzniknúť už v existujúcom vesmíre a ten nemohol nikto vytvoriť. Takže ak by ten prvý vesmír nikto nevytváral, tak akú šancu alobo motiváciu by mala nejaká vysokointeligentná bytosť tam vzniknutá, vytvárať nový vesmír?

Taktiež si môžme položiť otázku že ak prvý Boh mohol vzniknúť jedine vo vesmíre už existujúcom, ako vieme že by vedel vytvoriť ďalší vesmír a ako vieme že tento vesmír nieje ten prvý. Takže existencia Boha je vlastne viac nepravdepodobná ako pravdepodobná a je podmienená existenciou vesmíru. Existuje jediné pravidlo a to je zákon evolúcie. Čiže najskôr musel by byť vesmír aby sa v ňom mohol vyvynúť inteligentný život. Čiže aj keby sme nejakú bytosť vo vesmíre považovali za boha, tak medzi ním a nami nieje žiadny rozdiel. Možno len v aktuálnej vyspelosti.


Pravidlo podmienenej existencie Boha:

Na to aby mohol existovať boh, musel najskôr existovať vesmír v ktorom by sa Boh mohol vyvinúť.
Z toho vyplíva že pojem Boh, je len idealizovaná a nedotiahnutá predstava vzniku vesmíru, prameniaca z toho, že človek zatiaľ nevie vysvetliť ako mohla vzniknúť hmota. 


Existuje vo vesmíre niekto, koho by sme mohli považovať za boha?

To, že existuje človek je však dôkaz, že vesmír je plný inteligentných bytostí, ktoré vznikli milióny rokov pred nami a teda sú evolučne i technicky oveľa vyspelejšie ako my a preto by sa nám svojim ovládaním fyzikálnych zákonov zdali ako bohovia. Ostatne, to by si o nás s našou terajšou technikou mysleli aj ľudia pred 500 rokmi. A to nieje tak dlho, ako milióny rokov, o ktoré sú pred nami iné civilizácie, či už v tejto, alebo inej galaxii.

Práve vďaka vyspelosti, ktorú teraz máme, vieme že žiadna hmota nemôže vzniknúť z ničoho. A preto akokoľvek vyspelé bytosti v našom vesmíre sú, tak nikdy nebudú vedieť stvoriť nový vesmír. A preto, ani nebude nikdy žiaden boh, ktorý bude vedieť tvoriť vesmíry.

Tým však nevylučujem to, že v tomto vesmíre žijú bytosti, ktoré by nemohli žiť večne a ovládať vedomosti o všetkom. A myslím si, že to by mal byť aj cieľ našej civilizácie.Keď budeme ovládať nesmrtelnosť a poznať všetky fyzikálne zákony, budeme sa môcť my sami považovať takmer za všemocných.


Ak sa vám tento článok páčil a chcete aby sa aj ostatní dozvedeli niečo nové, dajte like, alebo nazdielajte.

Máte iný názor a chcete ho zverejniť? Diskusia je tu práve pre vás!

Vulgárnosti a reklama budú vymazané. ( * povinné)
Meno: *
E-mail:


Laco 19.5.2020 21:31:58

@Ondrej
Hmota vzniknúť nemôže, lebo sa to nedeje. Hmota buď je, alebo nieje. Vesmír má určité % hmoty a určité % priestoru a tak to je a vždy bude. Je to zloženie vesmíru. Keby mohla hmota vznikať, tak by sa to dialo, ale doposiaľ nikto nič také nezaznamenal. A hlavne. Nemá to žiadnu logiku. Lebo z ničoho nemôže vzniknúť niečo. Tak isto ako z niečoho nemôže vzniknúť nič. Základné stavebné častice vždy zostanú nezmenené.
Ondrej ondriskoo(zavináč)gmail.com 9.7.2018 18:07:10

Vyspelosť ktorú teraz máme je podľa teba vrcholová ? Pretože iba tak by toto tvrdenie bolo pravdivé ale ak nieje vyspelosť dnešných časov vrcholová a mi ešte mnoho veciam nerozumieme ako môžeš tvrdiť že hmota nemôže vzniknúť z ničoho ? Možno sme to len ešte nepochopili a sme ešte veľmi zaostali na to aby sme k tomu dopracovali.
Laco 29.12.2014 22:35:40

Ján Ďuraš , ďakujem za názor.
Uf, tak to je zrovna jedna z najnudnejších relácií, ktorá sa mi naozaj nechce pozerať. Nechce sa mi moc ani diskutovať o tom koho si do takej relácie pozívajú, ale pochybujem o tom, že niekoho kto by mal zaujem, alebo bol schopný nejak pozdvihnúť vedomosti v slovenskom národe.
http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/879201-penta-podporuje-hribov-tyzden-vecer-pod-lampou-preveria/
Zrejme tú reláciu podporuje penta a aj samotné média sú tak ovládané záujmovými skupinami, ktorých jediný záujem je udržať ľudí v totálnej nevedomosti, len ako lacných otrokov.

Ak máš nejaký konkrétny názor, ktorý stojí za to a bol by schopný oponovať niektorému môjmu tvrdeniu, tak sem s ním. Rád ho budem konfrontovať. Ale vyhlásenie že sa zasa v niečom mýlim a pritom neuviesť v čom je čistá Demagógia (viď slovník cudzích slov).
Ján Ďuraš 18.7.2014 15:43:25

https://www.youtube.com/watch?v=qWV7SEVAu2c&list=TLGUY1M98-BkJw0fV9REk-Ttowt6FqdQUT

milyl laco opat sa pleties...mozno ti tento odkaz nieco vysvetli a prehlbi tvoje laicke vedomosti z fyziky...