Používate prehliadač Internet Explorer 6, ktorý už nie je podporovaný
X
Internet Explorer 6 bol vydaný v roku 2001 a jeho posledná verzia vyšla v roku 2004. Prehliadač nepodporuje najnovšie štandardy a preto je možné, že sa Vám stránka nezobrazí správne. Používanie tohto prehliadača je aj z hľadiska Vašej bezpečnosti na internete nežiadúce.

Doporučujeme Vám nainštalovať si niektorý z moderných prehliadačov: FirefoxFirefox Google ChromeGoogle Chrome Internet ExplorerInternet Explorer OperaOpera SafariSafari
Uvedenými odkazmi sa dostanete na stránku, kde si môžete stiahnuť daný prehliadač v najnovšej verzii.

Môžem vyhotoviť videozáznam činiteľa?


Môžem snímať verejne činné osoby

 

Môžem snímať verejne činné osoby (policajti, učitelia, poslanci, úradníci) na videozáznam so zvukom alebo ide o porušenie GDPR?

Podľa súčasnej judikatúry verejní činitelia musia strpieť vyhotovovanie audiozáznamov či audiovizuálnych záznamov z ich verejnej činnosti. Konštatoval to aj Ústavný súd Slovenskej republiky nálezom II. ÚS 44/00-133 zo dňa 05.01.2001 s odôvodnením, že činnosť policajta nemožno považovať za prejav jeho osobnej povahy a ani za súčasť jeho základného práva na súkromie.

 

Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/zakonne-povinnosti-podnikatela/gdpr-v-praxi-najcastejsie-otazky © Podnikajte.sk


Ak sa vám tento článok páčil a chcete aby sa aj ostatní dozvedeli niečo nové, dajte like, alebo nazdielajte.

Máte iný názor a chcete ho zverejniť? Diskusia je tu práve pre vás!

Vulgárnosti a reklama budú vymazané. ( * povinné)
Meno: *
E-mail: