Používate prehliadač Internet Explorer 6, ktorý už nie je podporovaný
X
Internet Explorer 6 bol vydaný v roku 2001 a jeho posledná verzia vyšla v roku 2004. Prehliadač nepodporuje najnovšie štandardy a preto je možné, že sa Vám stránka nezobrazí správne. Používanie tohto prehliadača je aj z hľadiska Vašej bezpečnosti na internete nežiadúce.

Doporučujeme Vám nainštalovať si niektorý z moderných prehliadačov: FirefoxFirefox Google ChromeGoogle Chrome Internet ExplorerInternet Explorer OperaOpera SafariSafari
Uvedenými odkazmi sa dostanete na stránku, kde si môžete stiahnuť daný prehliadač v najnovšej verzii.

Prečo je finančná kríza


Štát nemá peniaze? Ludia nemajú peniaze?
Nikomu ešte nedocvaklo prečo to všetko je?
Riešenie a problém je celkom jednoduchý.

Podvod č.1: Všetky peniaze v obehu sú peniaze, ktoré nám požičala ECB (europska centralna banka) EURá, alebo FED doláre.

Teraz ich pýta späť, takže v obehu je čím dalej tým menej peňazí.
Určitý čas sa to kompenzovalo tým, že ludia , štáty, banky si brali stále novéa nové úvery a tým zásobovali trh peniazmi, ale jedného dňa treba vrátiť viac peňazí ako bolo požičaných. A to sa už udialo pred pár rokmi.
Ak to nezmeníme, tak peňazí bude v obehu čím ďalej tým menej až nakoniec nebudú žiadne, lebo budú všetky vrátené.
Podvod na ľudstve sa deje na viacerých úrovniach.

Podovd č. 2: Bezcené natlačené peniaze si banky berú späť aj s vašimi nemovitosťami.

Keďže nieje možné splatiť viac ako ste si požičali, tak ako záruku za bezcenné papieriky si banka zoberie váš nehnuteľný majetok (dom).

Podvod č. 3: Napriek tom že v obehu je stále menej peňazí, tak ECB túto defláciu ignoruje a vyhlasuje infláciu. TO znamená že suroviny a energie sa stále predávajú za drahšie.

Výsledok bude celosvetový kolaps, až dovtedy, než si ludia uvedomia jednoduché riešenie.
Vlastne riečenia sú dvé. Zníženie cien ropy a iných komodít vzhľadom k počtu peňazí v obehu. Alebo tlač a výdaj peňazí bez zadlžovania a úrokov, teda základným príjmom každému rovnako.

 

Ešte jeden rozšírený omyl

Ľudia si často myslia že neustálou tlačou peňazí sa ich hodnota znižuje, ale to je veľký omyl.
Sú dva spôsoby ako sa peňiaze sťahujú z obehu:

  1. cez vrátené pôžičky
  2. Tým že milonári ich držia na svojich účtoch.
    Ak si niekto myslí že keď má milionár na účte milión, tak sú to peniaze v obehu, tak je na omyle. Skutočné peniaze v obehu sú len tie, ktoré v tomto momente niekto za niečo vymení. Darmo je natlačených milión eur, ak ich niekto drží na účte a nepoužíva ich. Jeho pracovník v továrni sa za ne nenaje ani si za ne nikto nič nekúpi, tie peniaze ako keby ani neexistovali. Ekonomike preto oveľa viac pomáhajú najchudobnejší ľudia, lebo oni peniaze čo majú vždy rýchlo minú (peniaze pracujú). 

Je preto potrebné peniaze zdaňovať v prvom rade milonárom, lebo oni ich zbytočne držia na účtoch. Naopak je neekonomické akokoľvek zdaňovať peniaze niekomu, kto ich má málo.

 

Riešenie?

Peniaze by mal tlačiť štát a dávať ich ľuďom bezúročne, bez nutnosti vrátenia.
Dane sa nemusia platiť žiadne. Peniaze, ktoré bude potreba, si štát natlačí. Infláciu nebude nikto vyhlasovať. Bude sa diať prirodzene na základe rozhodnutia ľudí, za koľko sú ochotný predávať svoje výrobky a služby.

Vysvetlenie ešte raz pre nechápavých

Prestav si že existuje 10 ludí a jeden bankár. Žiadne peniaze niesu v obehu. Aby mohli týto ludia obchodovať, tak ECB jednému bankárovy požičia prachy napríklad 100 eur a chce aby naspäť vrátil 101 eur. Bankár ich požičia jednému človeku a chce aby mu do 11 rokov vrátil 110 eur. No a ten kto si prachy požičal tak s nimi začne obchodovať s ostatnými. Tak je v prvý rok v obehu 100 eur. Potom 10 eur vráti, ďalší rok vráti ďalšie a už nastáva kríza a nedostatok peňazí... Nakoniec už nezostanú v obehu žiadne peniaze a nastane totálny hladomor. ale aj tak stále zostane bankárovy nesplatený dlh 10 eur a banke nesplatený dlh 1 euro. Takže si za to zoberú od toho čo si požičal jeho nehnuteľnosť, lebo tú mal ešte predtým ako si požičal prachy. Napriek tomu že bankár nič nevyprodukoval, tak získal zadarmo dom. A navyše všetci hladujú, lebo v obehu niesu žiadne peniaze. No a vynásob si toto niekoľkými miliónmi a máš celý terajší systém. Už si pochopil? Tak už vieš prečo je kríza a hlad? Už vieš prečo EU potrebuje ďalšie krajiny ktoré prejdú na euro? Aby si požičali ďalší a aby mohli zadĺžiť ďalší národ (ukrajinu). Všetko je to hra bankárov aby získavali majetky. Z toho vyplýva že ak chceš obchodovať s peniazmi a chceš aby nevznikla kríza, tak musíš peniaze do obehu dávať všetkým bez nutnosti vracania. Jedine tak sa udržia peniaze v obehu a nenastane hladomor. Je však možné že niekto z ľudí si začne pýtať za svoju prácu viac ako ostatná a ten nakoniec získa všetky peniaze. Jediné ako tomu môžeš zabrániť je, že tým čo majú viac peňazí ako ostatný tie peniaze zdaníš, alebo jednoducho natlačíš nové peniaze a zasa ich rozdáš ľuďom aby mohli znova obchodovať.

 

Veľmi dobrý článok o tom kto vlastní bohatstvo sveta v štatistikách

http://kuruc.blog.sme.sk/c/391060/mat-vsetko-a-chciet-viac.html
 

 

PS:
Moja nebohá babička po 89 povedala. Zle je! zasa budú ludia bez strechy nad hlavou. No a o tom je kapitalizmus, zopár veľkých kapitalistov zotročuje ostatných. Dlhový systém zotročuje všetkých. Životná úroveň kontinuálne klesá napriek tomu že ekonomika kontinuálne rastie. Oproti 89temu, je produkcia asi dvojnásobná, no ľudia to vo svojich peňaženkách nevidia, napriek tomu že podľa matematiky by malo byť všetko o polovicu lacnejšie. Efektivita kradnutia bohatých je totiž stále efektívnejšia. A vláda im ide na ruku.Zopár faktov o americkom doláre sa dozviete aj z videa.

 


Ak sa vám tento článok páčil a chcete aby sa aj ostatní dozvedeli niečo nové, dajte like, alebo nazdielajte.

Máte iný názor a chcete ho zverejniť? Diskusia je tu práve pre vás!

Vulgárnosti a reklama budú vymazané. ( * povinné)
Meno: *
E-mail:


Laco 18.8.2018 11:13:37

@Marek

Treba si uvedomiť že je úplne nepodstatné koľko peňazí je niekde na účte a či sú nejaké požičané peniaze niečim kryté čo je na účte, lebo peniaze na účte znamenajú toľko isto ako keď si ja teraz napíšem do počítača miliardu. Sú to len bezcenné čísielka, ktoré nič neriešia. Jediné čo niečo rieši je, keď v tomto momente niekto dá niekomu peniaze a je jedno v akej forme a niekto za tie peniaze niečo urobí. A následne si on za svoju prácu a peniaze čo za ňu dostal zasa dá niečo postaviť alebo urobiť u pracujúceho človeka. V momente, kedy si ale ten človek za tie peniaze kúpi niečo od boháča, napríklad benzín, v tom momente tie peniaze už nikto nedostane a je to to isté ako keby ich rovno spálil. Lebo ten boháč si za ne už nikdy nič nekúpi. Budú mu trčať na účte. Lebo ten boháč zarába toľko že ich nestíha míňať a tak mu donekonečna pribúdajú. Potom jediné čo môže niekto urobiť je znova si ich od boháča požičať, aby mu následne mohol vrátiť ešte viac a potom bude v obehu ešte menej peňazí ak mu ich vráti aj s úrokami. A na to že sú nejaké peniaze niečim kryté nepozeraj. Lebo oni sú kryté jedine ľudskou prácou, ktorú je ochotný niekto pre niekoho urobiť za tie peniaze. To je ich jediné skutočné krytie. Teda nie cena ropy, nie boháč ale pracujúci človek určuje aké cenu má každý dolár a to tým, koľko je ochotný za ten dolár toho urobiť.
Laco 12.12.2015 20:18:46

Marek marek.
1. To je síce pekné že si niekto vloží na účet milión a banka mu z nich môže požičať 15 milionov, lenže banka ich nemá komu požičať. To je ten problém.
2. hovoríte že keď si niekto kúpi naftu, tak tá nafta zhorí a už niesu prachy kryté? Ale čo nepoviete. A čo keď za tie prachy majitel benzínky dá postaviť dom? Už budú kryté zasa tým domom, a potom si ten stavbár kúpi jachtu, budú kryté domom aj jachtou... atd... lenže tu vôbec nejde o to aby bolo niečo kryté. peniaze majú takú hodnotu akú ste vy ochotný za ne urobiť prácu.
Marek eratosk(zavináč)yahoo.com 30.10.2015 13:18:53

V tomto máš ale trocha zmätok.
1. Peňazí v obehu je menej ako tých vyrtuálnych, ktoré sa držia na účtoch.

Ak si milionár dá naa svoj účet dajme tomu 1 000 000 €, tak banka neurobí nič iné iba to že jeho 1 000 000 € použije ako zábezpeku na poskitnutie pôžičiek. Teda banka na základe 1 000 000 €, ktoré tam nejaký boháč vložil požičia občanom celkovo 9 000 000 € vyrtuálnich peňazí. To znamená že banka má 10 000 000 € v aktívach a záväskoch, ale v skutočnosti má fyzicky len ten pôvodný 1 000 000 €. Ak započítame aj úroky pri splácaní pôžičiek a vyplácaní úroku z vkladu tak to nebude 10 000 000€ ale už okolo 15 000 000€, v závyslosti na úrokovej sadzbe. Takže deficit papierových peňazí stúpne na 14 000 000€.

A takto sa vytvára nedostatk peňažnej meny. A to je len čerešnička na torte v tomto finančnom systéme.

Ak sa pozrieme na petrodolár, tak uvidíme ešte krajšie čarovanie s našou ľudskou hlúposťou a naivitou.

Za bezcenné papiere si USA a iné pokrokové super štáty kupujú ropu za dolár, ktorí je kritý dou istou ropou, ktorá ale následne zhorý v naších autách a kritie dolára je v čudu xixixi...

A tak si rockeffeler a podobný magnáti vykrúcajú usta do smiechu a sami sa určite čudujú naivyte sveta a tešia sa ako si podriaduju celí svet ....